İdman

BAKI ŞƏHƏR GƏNCLƏR VƏ İDMAN BAŞ İDARƏSİNİN

 2022-Cİ İL ÜÇÜN KÜTLƏVİ BƏDƏN TƏRBİYƏSİ VƏ

 İDMAN SAHƏSİ ÜZRƏ İLLİK

 TƏDBİRLƏR PLANI

 

I.İDMAN SAHƏSİ ÜZRƏ HƏYATA KEÇİRİLƏCƏK TƏDBİRLƏR

 

Tədbirin adı Keçirilmə

vaxtı

Keçirilmə

yeri

İştirakçı

Təşkilatlar

Icraçı

Təşkilatlar

I II III IV V VI
AEROBİKA GİMNASTİKASI
1. Bakı şəhər birinciliyi 05 – 06

oktyabr

Bakı Cəmiyyətlər, Təşkilatlar BŞGİBİ

federasiya

2. Bakı şəhər çempionatı 10 – 11

dekabr

Bakı Cəmiyyətlər, Təşkilatlar BŞGİBİ

federasiya

AKROBATİKA GİMNASTİKASI
1. Bakı şəhər çempionatı 24 – 25

fevral

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

2. Bakı şəhər birinciliyi 10 – 11

may

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

ATÇILIQ İDMANI
1. Bakı şəhər birinciliyi  (maneələri dəfetmə) 19 – 20

aprel

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

2. Bakı şəhər çempionatı 28 – 29

Iyun

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

3. Bakı şəhər kuboku 13 – 14

sentyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

ATLETİKA
1. 2005-2006-cı il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi 06 – 07

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

2. Bakı şəhər çempionatı 13 – 14

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

3. 2007-08-cb il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi 21 – 22

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

4. Kross qaçışı üzrə Bakı şəhər çempionatı 17 – 18

mart

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

5. 2007 – 2008-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi 05 – 06

may

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

6. Bakı şəhər çempionatı 12 – 13

may

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

 

 

7. 2005-2006-cı təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər yay birinciliyi 19 – 20

may

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

8. Kross qaçışı üzrə Bakı şəhər çempionatı 15 – 16

sentyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

BADMİNTON
1. 2012-ci il təvəllüdlü və daha kiçik yaşlar arasında (oğlanlar və qızlar) Bakı şəhər birinciliyi 15 – 17

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

2. 2010 – 2011-ci təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi 29 – 31

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

3. 2008–2009-cu təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi 12 – 14

fevral

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

4. 2006-2007-ci təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi 26 – 28

fevral

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

5. 2004-2005-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi 12 – 14

mart

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

6. Bakı şəhər çempionatı (qadınlar və kişilər arasında) 18 – 20

iyun

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

BASKETBOL
1. 2005-2006, 2007-2008, 2009-2010-cu il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi mart

15 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

2. U – 18 yeniyetmələr arasında Bahar kuboku aprel

5 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

3. Mini basketbol üzrə Bakı şəhər birinciliyi (10 – 11 yaş) may

7 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

federasiya

4. “28 may Müstəqillik Günü”nə həsr olunmuş U 17 yeniyetmələr arasında basketbol üzrə Bakı şəhər kuboku (10 – 11 yaş) may

5 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

federasiya

5. Kişilər və qadınlar arasında basketbol üzrə Bakı şəhər çempionatı iyun

5 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

6. 3×3 basketbol üzrə Bakı şəhər kuboku iyul

5 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

7. U – 16 gənclər arasında 3×3 basketbol üzrə Bakı şəhər birinciliyi iyul

5 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

 

 

 

8. 3×3 basketbol üzrə Bakı şəhər kuboku (13, 15, 17 yaşlı idmançılar arasında) avqust

5 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

9. 3×3 gənclər arasında Bakı şəhər kuboku sentyabr

5 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

10. 2006-2007, 2008-2009, 2010-2011-ci il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi oktyabr

15 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

11. Kişilər və qadınlar arasında basketbol üzrə “Zəfər Kuboku” noyabr

5 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

BATUT GİMNASTİKASI
1. Bakı şəhər çempionatı 28 – 29

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

2. Bakı şəhər birinciliyi 09 – 10

oktyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

BƏDİİ GİMNASTİKA
1. Bakı şəhər birinciliyi 11 – 12

may

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

2. Bakı şəhər çempionatı 09 – 10

noyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

BOKS
1. Yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi (2006-2007-ci il) fevral

5 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

federasiya

2. Yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi (2008-2009-cu il il) mart

5 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

3. Gənclər arasında Bakı şəhər birinciliyi (2004-2005-ci il) oktyabr

5 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

federasiya

4. Bakı şəhər çempionatı noyabr

5 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

federasiya

CÜDO
1. U–21 gənclər arasında Bakı şəhər birinciliyi (2000–2001-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar) 14 – 16

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

2. U-15 kiçik yaşlı yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi 2008–2010-cu il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar 08 – 10

aprel

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

 

 

 

3. U-13 kiçik yaşlı yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi 2010–2012-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar 02 – 04

may

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

4. U–23 Bakı şəhər çempionatı (2000–2007-ci il təvəllüdlü qadınlar və kişilər arasında) 10 – 12

iyun

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

5. Kişilər və qadınlar arasında Bakı şəhər çempionatı (2008–ci il təvəllüdlü və aşağı yaş) 25 – 27

noyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

6. U–18 yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi

(2006–2008-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar)

16 – 18

dekabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

federasiya

DAMA
1. Kişilər və qadınlar arasında 100 xanalı dama üzrə Bakı şəhər çemponatı 21-31

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. Oğlanlar və qızlar – gənclər (2004-2006), kadetlər (2007-2009), kiçik kadetlər (2010-2012) və ümüdlər (2013 və  ondan kiçik) yaşlılar arasında 64 xanalı dama üzrə Bakı şəhər birinciliyi 02-12

fevral

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

3. 23 yaşadək gənclər və veteranlar (+50 yaş) arasında 64 xanalı dama üzrə Bakı şəhər çempionatı 03-13

aprel

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

4. Kişilər və qadınlar arasında 64 xanalı dama üzrə Bakı şəhər çemponatı 02-12

may

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

5. “64-100” xanalı dama üzrə Bakı şəhər komanda birinciliyi 06-16

sentyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

FUTBOL
1. Bakı klub-komanda birinciliyi aprel-noyabr

8 -gün

Bakı İC, İK BŞGİBİ,

AFFA

2. Bakı şəhər çempionatı may-iyun

7 – gün

Bakı İC, İK BŞGİBİ,

AFFA

3. 2009-2010 və 2011-2012-ci il təvəllüdlü uşaqlar arasında “Sevinc” kuboku uğrunda” Bakı şəhər kuboku

I mərhələ-rayonlar

II mərhələ-final

 

 

Iyun-İyul

7 – gün

 

Bakı Bakı şəhərinin rayon komandaları BŞGİBİ,

AFFA

 

 

 

4. Bakı şəhər kuboku

I mərhələ-rayonlar

II mərhələ-final

sentyabr-

oktyabr

7 – gün

Bakı Bakı şəhərinin rayon komandaları BŞGİBİ,

AFFA

5. Bakı şəhəri kənd və qəsəbələrinin futbol üzrə həvəskarlar arasında payız, qış və yaz birinciliyi sentyabr – aprel Bakı Həvəskar futbol komandaları BŞGİBİ, BKFF, AFFA
GÜLLƏ ATICILIĞI
1. Bakı şəhər çempionatı 01 – 05

fevral

Bakı İC, İK BŞGİBİ, Federasiya
2. Gənclər arasında Bakı şəhər birinciliyi

(2002-ci il təvəllüdlü və ondan kiçik)

10 – 13

fevral

Bakı İC, İK BŞGİBİ, Federasiya
3. Bakı şəhər kuboku 01 – 06

avqust

Bakı İC, İK BŞGİBİ, Federasiya
4. Akademik Ziya Bünyadovun xatirəsinə həsr olunmuş ənənəvi Bakı şəhər açıq turniri 03 – 07

dekabr

Bakı Şəhər və rayon

İC, İK

ARGİN

BŞGİBİ, Federasiya

HƏNDBOL
1. 2005-2006, 2007-2008, 2009-2010-cu il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər açıq birinciliyi mart-aprel

6 gün

Bakı Şəhər və rayon, UGİM, İK BŞGİBİ, Federasiya
2. Bakı şəhər açıq birinciliyi sentyabr-

oktyabr

4 gün

Bakı Şəhər və rayon, UGİM, İK BŞGİBİ, Federasiya
İDMAN GİMNASTİKASI
1. Bakı şəhər çempionatı 25 – 26

mart

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ, Federasiya
2. Bakı şəhər birinciliyi 08-09

noyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ, Federasiya
İDMAN RƏQSLƏRİ
1. Bakı şəhər birinciliyi 15-16

fevral

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ, Federasiya
2. Bakı şəhər çempionatı 14-15

mart

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ, Federasiya
3. Bakı şəhər kuboku 04-05

aprel

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ, Federasiya

 

 

 

KAMANDAN OXATMA
1. 2002-2004-cü il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında örtülü salonda Bakı şəhər birinciliyi 29 – 30

yanvar

Bakı İC, İK BŞGİBİ, Federasiya
2. Örtülü salonda Bakı şəhər çempionatı 05-06

fevral

Bakı İC, İK BŞGİBİ, Federasiya
3. (2005-2007, 2008-ci il təvəllüdlü yeniyetmələr) arasında Bakı şəhər birinciliyi Iyun

2 gün

Bakı İC, İK BŞGİBİ, Federasiya
4. Bakı şəhər çempionatı 10-11

iyul

Bakı İC, İK BŞGİBİ, Federasiya
5. Bakı şəhər kuboku 21-22

avqust

Bakı İC, İK BŞGİBİ, Federasiya
KAPOEYRA
1. Bakı şəhər birinciliyi mart

1 gün

Bakı Şəhər və rayon

İC, İK

BŞGİBİ, Federasiya
2. “Baku Open” Beynəlxalq turnir 01-03

iyun

Bakı Şəhər və rayon

İC, İK

ARGİN

BŞGİBİ, Federasiya

 KIKBOKSINQ
1. Bakı şəhər birinciliyi 16 -17

mart

Bakı Şəhər və rayon

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər çempionatı 11-12

aprel

Bakı Şəhər və rayon

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər kuboku 14 – 15

avqust

Bakı Şəhər və rayon

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

Federasiya

4. 2022 Baku open turniri 24 – 25

dekabr

Bakı Şəhər və rayon

İC, UGİM, İK

ARGİN

BŞGİBİ

Federasiya

QALAQAPI (QO)
1. Kişilər və qadınlar arasında Bakı şəhər

açıq çempionatı (şəxsi və komanda)

mart

7 gün

Bakı Şəhər və rayon

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

2. Mini qo üzrə Bakı şəhər açıq çempionatı 01 – 04

aprel

Bakı Şəhər və rayon

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər kuboku 25 – 30

may

Bakı Şəhər və rayon

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

 

 

QILINCOYNATMA
1. Bakı şəhər çempionatı may

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. Yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi

(2006-cı il təvəllüdlü və kiçik)

oktyabr

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

3. Gənclər arasında Bakı şəhər birinciliyi

(2003-cü il təvəllüdlü və kiçik)

noyabr

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

QOL GÜLƏŞİ
1. Bakı şəhər birinciliyi 15 – 16

fevral

Bakı Şəhər və rayon

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər kuboku 21 – 22

noyabr

Bakı Şəhər və rayon

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

PANKRATİON, QRAPLİNQ VƏ MMA
1. Pankration, qraplinq və mma Bakı şəhər çemponatı aprel

2 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. Ümummili Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş Bakı şəhər açıq turniri may

2 gün

Bakı İC, UGİM, İK ARGİN

BŞGİBİ

Federasiya

3. Pankration, qraplinq və mma Bakı şəhər kuboku sentyabr

2 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

POVERLİFTİNQ
1. Bençpress, poverliftinq və deadliftinq üzrə Bakı

şəhər açıq çempionatı

15 – 16

mart

Bakı İC, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. Bençpress, poverliftinq və deadliftinq üzrə Bakı

şəhər açıq birinciliyi

23 – 24

avqust

Bakı İC, İK BŞGİBİ

Federasiya

REQBİ
1. Reqbi-5 üzrə Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-10) mart

3 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

2. Reqbi-7 üzrə Bakı şəhər açıq birinciliyi (U-13, U-15) aprel

6 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər açıq çemponatı sentyabr

3 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

 

 

 

 

ROLLER və SKEYTBORD
1. Bakı şəhər birinciliyi mart

3 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər çempionatı aprel

3 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər kuboku iyun

3 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

SAMBO 
1. 2004-2005-ci il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi 12-14

yanvar

Bakı İC, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. 2008-2009-cu il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında Bakı şəhər birinciliyi 14-16

mart

Bakı İC, İK BŞGİBİ

Federasiya

3. Sabir Hüseynovun xatirəsinə həsr olunmuş 2006-2007-ci il təvəllüdlü yeniyetmələr arasında Bakı şəhər turniri 18-20

aprel

Bakı Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

4. 2002-2003-cü il təvəllüdlü gənclər arasında Bakı şəhər açıq birinciliyi 15-17

oktyabr

Bakı Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

5. Kişilər arasında Bakı şəhər açıq çempionatı 19-21

noyabr

Bakı Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

SƏRBƏST GÜLƏŞ
1. U – 20 gənclər arasında Bakı şəhər çempionatı aprel

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. U – 17 yeniyetmələr arasında Bakı şəhər çempionatı mart

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər çempionatı noyabr

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

STEND ATICILIĞI
1. Bakı şəhər açıq kuboku 14-16

mart

Bakı Şəhər və rayon,

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər açıq çempionatı 30 may-

01 iyun

Bakı Şəhər və rayon,

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər açıq birinciliyi 27-29

sentyabr

Bakı Şəhər və rayon,

İC, UGİM, İK

BŞGİBİ

Federasiya

STOLÜSTÜ TENNİS
1. Bakı şəhər çempionatı (şəxsi komandalar arasında) yanvar

3 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. 2007-ci il təvəllüdlü və ondan kiçik yaşlı yeniyetmələr və gənclər arasında Bakı şəhər birinciliyi fevral

3 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

 

 

3. Şəxsi-komanda 2010-cu il təvəllüdlü və ondan kiçik yaşlı yeniyetmələr və gənclər arasında Bakı şəhər birinciliyi mart

3 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

4. Bakı şəhər kuboku (2006-2008, 2009-cu il təvəllüdlü və ondan kiçik yaşlı) may

3 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

5. Kişilər və qadınlar arasında Bakı şəhər kuboku iyun

3 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

SUMO
1. Bakı şəhər kuboku aprel

2 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər birinciliyi iyun

2 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

SU POLOSU
1. Bakı şəhər birinciliyi aprel

2 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

ŞAHMAT
1. 2014-cü il təvəllüdlü və ondan kiçik yaşlı oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi (8 yaş və kiçiklər) 02 – 10

fevral

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. 2013-2012-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi (9-10 yaş) 15 – 23

fevral

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

3. 2011-2010-cu il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi (11-12 yaş) 06 – 14

mart

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

4. 2009-2008-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi (13-14 yaş) 18 – 26

aprel

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

5. 2007-2006-cı il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi (15-16 yaş) 01 – 09

may

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

6. Kişilər və qadınlar arasında Bakı şəhər çempionatı 21 -30

sentyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

TAEKVANDO
1. Bakı şəhər birinciliyi mart

2 gün

Bakı İC, UGİM, İK ARGİN

BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər çempionatı may

2 gün

Bakı İC, UGİM, İK ARGİN

BŞGİBİ

Federasiya

 

 

3. Bakı şəhər kuboku sentyabr

2 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

TAMBLİNQ
1. Bakı şəhər çempionatı 10 – 11

yanvar

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər birinciliyi 09 – 10

oktyabr

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

TENNİS
1.  Bakı şəhər kuboku may

3 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər birinciliyi (19 yaşadək) iyul

3 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər çempionatı avqust

3-gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

ÜZGÜÇÜLÜK
1. “Qızıl balıq” Bakı şəhər açıq birinciliyi fevral

4 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC,UGİM,İK

BŞGİBİ

Federasiya

2. “Şən delfin”  Bakı şəhər açıq birinciliyi mart

4 gün

Bakı Şəhər və rayon,

İC,UGİM,İK

BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər açıq çempionatı aprel

4 gün

       Bakı    Şəhər və rayon,

İC,UGİM,İK

BŞGİBİ

Federasiya

4. “Şən delfin” Bakı şəhər açıq payız birinciliyi noyabr

4 gün

Bakı     Şəhər və rayon,

İC,UGİM,İK

BŞGİBİ

Federasiya

VELOSİPED İDMANI
1. Bakı şəhər kuboku (I–mərhələ bütün katiqoriyalar) 07 – 08

mart

Bakı qala qəsəbəsi Cəmiyətlər, təşkilatlar BŞGİBİ

Federasiya

2. Bakı şəhər kuboku (I–mərhələ bütün katiqoriyalar) 28 – 29

mart

Olimpiya stadionun ərazisi Cəmiyətlər, təşkilatlar BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər kuboku  (2–mərhələ bütün kateqoriyalar) 04 – 05

aprel

Bakı qala qəsəbəsi velopark Cəmiyətlər, təşkilatlar BŞGİBİ

Federasiya

 

 

 

4. Bakı şəhər kuboku (2–mərhələ bütün kateqoriyalar)  

11 – 12

aprel

 

Bakı

velotrek

Cəmiyətlər, təşkilatlar BŞGİBİ

Federasiya

5. Bakı şəhər kuboku (3–mərhələ bütün kateqoriyalar) 25 – 26

aprel

Olimpiya stadionun ərazisi Cəmiyətlər, təşkilatlar BŞGİBİ

Federasiya

6. Bakı şəhər kuboku (3–mərhələ bütün kateqoriyalar) 09 – 10

may

Bakı qala qəsəbəsi velopark Cəmiyətlər, təşkilatlar BŞGİBİ

Federasiya

7. Bakı şəhər birinciliyi bütün kateqoriyalar (şosse) 18 – 19

iyul

Bakı velotrek Cəmiyətlər, təşkilatlar BŞGİBİ

Federasiya

8. Bakı şəhər çempionatı (trek üzrə) bütün kateqoriyalar 10 – 11

oktyabr

Bakı velotrek Cəmiyətlər, təşkilatlar BŞGİBİ

Federasiya

VOLEYBOL
1. 2005 – 2006-2007-2008-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi fevral

8 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

2. 2003-04, 2005-06, 2007-ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi mart

8 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

3. Oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər kuboku may

8 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

4. Çimərlik voleybolu üzrə Bakı çəhər çempionatı Iyul-avqust

6 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

5. 2007-2008–ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər çempionatı oktyabr

6 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

6. 2006-2008–ci il təvəllüdlü oğlanlar və qızlar arasında Bakı şəhər birinciliyi noyabr

6 gün

Bakı İC,UGİM,İK BŞGİBİ

Federasiya

YUNAN ROMA GÜLƏŞİ
1. U – 20 gənclər arasında Bakı şəhər çempionatı aprel

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

2. U – 17 yeniyetmələr arasında Bakı şəhər çempionatı mart

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

3. Bakı şəhər çempionatı noyabr

4 gün

Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

 

 

 

BEYNƏLXALQ YARIŞLAR
REQBİ
1. Ümummili Lider Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş ənənəvi Bakı şəhər açıq turniri may

2 gün

Bakı Milli yığma komanda, xarici ölkələrə dəvətə əsasən ARGİN

BŞGİBİ

Federasiya

TƏDBİRLƏRDƏ İŞTİRAK VƏ KEÇİRİLMƏSİ
1. Beynəlxalq tədbirlərə ezamiyyə Mütəmadi Bakı Bakı şəhər yığma komandası, xarici ölkələr (dəvətə, müqaviləyə və məktuba əsasən) BŞGİBİ

Federasiya

VMH
1. Yaz çağırışına həsr olunmuş VMH poliatlon çoxnövçülüyü üzrə Bakı şəhər birinciliyi mart – aprel AzDBTİA-nın stadionu Bakı şəhər rayonlarının qalib komandaları BŞGİBİ

RGİİ

2. Payiz çağırışına həsr olunmuş VMH poliatlon çoxnövçülüyü üzrə Bakı şəhər birinciliyi oktyabr AzDBTİA-nın stadionu Bakı şəhəri komandalarının qalib komandaları BŞGİBİ

RGİİ

 

 

 

II. KÜTLƏVİ BƏDƏN TƏRBİYƏSİ SAHƏSİ ÜZRƏ HƏYATA KEÇİRİLƏCƏK TƏDBİRLƏR

 

  Tədbirin adı Keçirilmə

vaxtı

Keçirilmə

yeri

İştirakçı

təşkilatlar

Icraçı

təşkilatlar

I II III IV V VI
1. ‘‘2 fevral – Gənclər günü‘‘nə həsr olunmuş yeniyetmə və gənc həvəskarlar arasında kütləvi idman tədbirləri fevral təyinatla İC, UGİM, İK ARGİN

BŞGİBİ

Federasiya

2. ‘‘5 mart – Bədən tərbiyəsi və idman günü‘‘nə həsr olunmuş kütləvi idman tədbirləri mart Bakı İC, UGİM, İK ARGİN

BŞGİBİ

Federasiyalar

3. Novruz bayramına həsr olunmuş kütləvi idman tədbirlərinin keçirilməsi mart Bakı İC, UGİM, İK BŞGİBİ

Federasiya

AMİF

4. “Ümummilli Lider Heydər Əliyevin anadan olmasının 99-cu il dönümü”nə həsr olunmuş silsiləvi tədbirlərin keçirilməsi may təyinatla Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiyalar

5. Azərbaycan Respublikasının ərazi bütövlüyü uğrunda şəhid olanların, Milli Qəhrəmanların, qazilərin, həmçinin idmanın inkişafında xüsusi xidmətləri olmuş şəxslərin şərəfinə və xatirəsinə həsr olunmuş kütləvi idman tədbirlərinin keçirilməsi İl ərzində  

 

Bakı

Şəhər və rayon,

İC, İK

BŞGİBİ

Federasiya

6. Bakı şəhərində fəaliyyət göstərən universitetlər, kollec və orta ixtisaslı məktəblərinin tələbələri arasında kütləvi bədən tərbiyəsi tədbirləri İl ərzində  

Bakı

Universitetlər, kollec və orta ixtisas məktəbləri BŞGİBİ,

Federasiyalar.

ATGTI

AMİF

 

 

 

 

 

 

 

 

7. Əlamətdar günlərə (28 may-Müstəqillik günü,          1 iyun – Beynəlxalq Uşaqların Müdafiəsi günü, 15 iyun Milli qurtuluş günü, 26 iyun – Silahlı Qüvvələr günü, 26 iyul Azərbaycan Respublikası Gənclər və İdman nazirliyinin yaranma günü, 18 oktyabr – müstəqilliyin bərpası günü, 8 noyabr Zəfər günü, 9 noyabr- Dövlət bayrağı günü, 31 dekabr Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik günü‘‘nə həsr olunmuş mini futbol, velosiped, stent atıcılığı, voleybol, güllə atıcılığı, basketbol, stolüstü tennis və şahmat idman növləri üzrə turnir Təyinatla Bakı BŞGİBİ,

Federasiyalar

BŞGİBİ

RGİİ

 
8. Çimərlik idman növləri üzrə turnirlər

(voleybol, futbol, və həndbol)

iyul-avqust təyinatla Həvəskar idmançılar BŞGİBİ

AFFA, AHF, ÇFF

 
10. “27 sentyabr – Anım günü, 20 yanvar Hüzn günü, 26 fevral Xocalı Soyqırımı günü və 12 dekabr Heydər Əliyevin anım günü”nə həsr olunmuş su polosu, mini-futbol, basketbol üzrə turnir sentyabr təyinatla İK,UGİM,İC BŞGİBİ

RGİİ

AMİF

 
11. «3 dekabr-Beynəlxalq əlillər günü»nə həsr olunmuş  kütləvi idman tədbirlərinin keçirilməsi dekabr təyinatla Əlillər BŞGİBİ

RGİİ

 
12. Məktəblər arasında respublika çempionatının zona yarışlarının keçirilməsi İl ərzində Bakı Bakı şəhər məktəbləri ARGİN

BŞGİBİ,RGİİ,

Federasiya

AMİF

 
13. «Sağlam həyat tərzi və idman» devizi altında kütləvi idman tədbirlərinin keçirilməsi İl ərzində Bakı İK,UGİM,İC ARGİN

BŞGİBİ,

Federasiya

 
14. Rayon Gənclər və İdman İdarələri, idman federasiyaları, İdman cəmiyyətləri və İdman klubları ilə kütləvi tədbirlərin birgə keçirilməsi İl ərzində Bakı müvafiq təşkilatlar ARGİN

BŞGİBİ

Federasiya

RGİİ

15. Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi və könüllü təşkilatları ilə birgə kütləvi idman tədbirlərinin keçirilməsi İl ərzində Bakı müvafiq təşkilatlar ARGİN

BŞGİBİ,

AİKİB

16. «ABAD» məhəllə layihəsi çərçivəsində silsiləvi tədbirlərin keçirilməsi İl ərzində Bakı Bakı şəhər rayonları BŞİH, BŞGİBİ,

RGİİ

 

 

17. Bakı Şəhər Gənclər və İdman Baş İdarəsi və İdman Jurnalistləri Federasiyası ilə birgə kütləvi tədbirlərin keçirilməsi İl ərzində Bakı İdman Jurnalistləri  BŞGİBİ,

İJF

18. Break dance üzrə turnir İl ərzində Bakı müvafiq təşkilatlar BŞGİBİ
19. Şərq əlbəyaxa döyüş növləri üzrə turnirlər İl ərzində Bakı Federasiyalar BŞGİBİ,

Federasiyalar

20. Idman federasiyaları, idman assosiyaları

və digər idman qrumları ilə birgə

tədbirlərin keçirilməsi (Müraciətlərə əsasən)

Mütəmadi Bakı Idman təşkilatları BŞGİBİ

Federasiyalar

21. Veteran məşqçi və idmançıların yubileyi, il ərzində beynəlxalq yarışlarda yüksək nəticə əldə etmiş paytaxt idmançılarının mükafatlandırılması Mütəmadi Bakı Idman təşkilatları BŞGİBİ

Federasiyalar

 

adana eskort - eskort adana - bodrum eskort - eskort - escortadana eskort - eskort adana - bodrum eskort - eskort - escort